Renault Group’un ikonik Fransız premium spor otomobil markası Alpine, Uludağ’da gerçekleşen lansmanla tanıtıldı

MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, “Alpine’in MAİS’in yeni markası olarak Türkiye’ye giriş yapmış olması oldukça gurur verici. Alpine, bildiğimiz otomobil yaklaşımlarından tamamen farklı olan, sportif ve estetik detayların bir arada bulunduğu, geçmiş ile geleceği birleştirerek günümüze adapte eden premium spor bir marka. OYAK’ın uzun yıllara dayanan tecrübesi ve desteği sayesinde Renault ve Dacia markalarının uzun zamandır Türkiye’deki temsilcisi olarak, Alpine markasını da MAİS bünyesine katmış olmak, pazar dinamiklerinde MAİS’i daha da güçlendirecek. Alpine’in Türkiye’ye gelmesinde OYAK Genel Müdürü Sayın Süleyman Savaş Erdem’in vizyonu çok önemli. O olmasaydı bunu başaramazdık. Kendisine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Yıllardır pistlerde önemli zaferler kazanan Alpine, 3 farklı versiyonuyla artık ülkemize giriş yaptı. Motor sporları tutkunlarının, özellikle de lüks ve konforu heyecan verici bir sürüş deneyimiyle yaşamaktan zevk alanların tercihi olacak yeni markamız, spor otomobil anlayışını bambaşka bir boyuta taşıyacak. Türkiye, Alpine’in kendine özel bir yer bulacağı en önemli ülkeler arasında. Alpine, MAİS İstanbul Şubemizde bulunan Alpine Center İstanbul’’da kullanıcılarını karşılamak için hazır olacak.

Fransız Alplerinden yola çıkarak Uludağ’a ulaşan benzersiz bir lansman

Alpine markasının doğduğu Fransız Alplerinden esinlenilen Türkiye lansmanı, Uludağ’ın en yeni otellerinden Swissotel Uludağ’da gerçekleştirildi. Her detayı ayrı bir özenle planlanan lansmanın gerçekleşeceği otel de özel olarak seçildi. 1940 yılında Anıtkabir’in mimarı H. Emin Onat ve Türkiye’nin ilk kadın mimarlarından Prof. Dr. Leman C. Tomsu tarafından Uludağ’ın  1500 m. rakımlı eteklerinde bir sanatoryum olarak tasarlanan, günümüzde ise wellness konseptine sahip olan otelde, davetliler için Alpine ruhunu lansmanın her noktasında ayrı deneyimlerle yaşayabilecekleri bir lansman kurgusu yaratıldı. Otele girişleri sırasında kendilerine ”Kendini Dinle”, ”Keyfini Çıkar” ve ”Kendinle Yarış” temalı kartlar sunulan davetliler, seçtikleri kartlara göre gruplara ayrılarak her deneyim alanını farklı zaman dilimlerinde yaşadılar ve daha önce yapılmamış bir lansman kurgusunu deneyimleme fırsatına eriştiler. Otelin yanı başındaki gölde, otelin eşsiz manzarasında ve tarih ile iç içe geçen dokusunda özel bir deneyim yaşadılar. Lansmanın en özel deneyim alanı olan Alpine Stage’de ise motor sporları konusunda deneyimli özel pilotlar, davetlilere 8 kilometrelik gerçek ralli parkurunda Alpine’in güçlü performansını en ince ayrıntısına kadar hissedebilecekleri ekstrem bir sürüş deneyimi yaşattılar.

Alpine markası modelleriyle üç farklı deneyim sunuyor

Alpine A110, efsanevi Berlinette geleneğini sürdürürken aynı zamanda orijinal Alpine heyecanının saf ifadesini sunuyor. Klasik Alpine deneyiminin modern halini en yoğun şekilde yaşatan bu versiyon, olağanüstü bir çeviklik ve performans sergiliyor.

Alpine A110 GT, zarafet ve performansı bir arada sunan bir Grand Tourer. Kahverengi iç tasarımı ve ikonik dış görünümüyle sürüş deneyimini konforlu ve heyecan verici bir boyuta taşıyor.

Alpine A110 S, performansı zirveye ulaştıran ve enerjisini sportif tasarımıyla pistlerden yollara taşıyan sıra dışı bir deneyimin kapılarını aralıyor.

Alpine, 2024 yılı Mart ayından itibaren A110, A110 GT ve A110 S olmak üzere üç farklı versiyonuyla Türkiye’de meraklıları ile buluşuyor.

Alplerden gelen hikayesi, ikonik tasarımı ve 70 yıla ulaşan tecrübesiyle öne çıkan Alpine A110 modelinin Alpine Center İstanbul’da kullanıcılarıyla buluşacağı fiyatlar:

A110 opsiyonsuz fiyatı 5.900.000 TL

A110 GT opsiyonsuz fiyatı 6.800.000 TL

A110 S opsiyonsuz fiyatı 7.000.000 TL

ARABA SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir