Mobil Oil Türk ile WEConnect International’dan Kadınların Tedarik Zincirinde Güçlenmesine Destek

Ülkemizde 117 yıldır madeni yağların üretimi ve pazarlanması konusunda faaliyetlerini yürüten Mobil Oil Türk A.Ş., Türkiye’deki şirket sahibi kadınları, dünyanın farklı ülkelerinde yer alan, sektörünün öncüsü lokal ya da global büyük kurumlarla buluşturuyor. Mobil Oil Türk A.Ş., dünyanın birçok ülkesindeki kadın iş sahiplerine, global ya da lokal büyük kurumların tedarik zincirine dahil olmaları için fırsatlar sunan WEConnect International ile birlikte hayata geçirdiği örnek iş birliğiyle kadınlara networklerini geliştirme imkânı sağlamaya devam ediyor. Geçen yıl 250’yi aşkın kadın girişimciye ulaşan her iki isim; 8 Aralık’ta “Satın Almacıyla Sanal Tanışma Toplantısı – İstanbul ve Ötesi” etkinliğinin altıncısını düzenlemeye hazırlanıyor. Etkinlikte şirket sahibi kadınlara; kurumsal firmaların yöneticileri ile tanışma fırsatı, ürün ve servislerini anlatma imkânı sağlanıyor. WEConnect International, Türkiye’nin farklı bölgelerinde devam edeceği etkinlik serisi ile de kadınların sahipliğindeki 500 şirkete ulaşmayı amaçlıyor.

Kadınların iş hayatında daha aktif yer almaları adına diğer kurum ve kuruluşlar için de örnek olacak iş birliklerine imza atan Mobil Oil Türk A.Ş., Türkiye’deki kadınların sahip olduğu işletmeleri desteklemek, tedarik zincirinde güçlenmelerine destek olmak adına örnek bir organizasyona yeniden ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Mobil Oil Türk A.Ş., dünyanın birçok ülkesindeki kadın iş sahiplerine, global ya da lokal büyük kurumların tedarik zincirine dahil olmaları için fırsatlar sunmayı amaçlayan WEConnect International ile şirket sahibi kadınlarla büyük ölçekli kurumları aynı çatı altında bir araya getirmeyi amaçlıyor. Mobil Oil Türk A.Ş. ve WEConnect International iş birliği ile düzenlenen “Satın Almacıyla Sanal Tanışma Toplantısı – İstanbul ve Ötesi” etkinliklerinin altıncısı, 8 Aralık Perşembe günü Hotel Sheraton İstanbul, Levent’te gerçekleştirilecek. Etkinlik ile kadınların sahip olduğu şirketlerin; global ya da lokal büyük kuruluşların tedarik zincirlerine dahil olmaları, bu noktada oluşturdukları networkü daha da kuvvetlendirmeleri hedefleniyor.

Kurumsal firmaların satın almaya ve tedarikte çeşitliliğe yönelik bakış açılarının ele alınacağı etkinlikte, Türkiye genelinde faaliyet gösteren girişimci kadınların WEConnect International’ın üyesi ya da destekçisi olan birçok global ve lokal kurumsal şirketin yöneticileri ile bir araya gelerek ürün ve servislerini söz konusu kurumsal firmalara tanıtacakları paralel tanışma seanslarının gerçekleştirilmesi de amaçlanıyor.

135 ülkede faaliyet gösteriyor

Çalışmalarına 2009, Türkiye’deki faaliyetlerine ise 2012 yılında başlayan WEConnect International, dünyanın birçok ülkesinde şirket sahibi olan kadınları; global ya da lokal büyük kurumların tedarik zincirine sokma hedefi ile çalışan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş. Çalışmalarını 135 ülkede yürüten WEConnect International’ın kadın sahipliğindeki işletme ağına, WECommunity sistemi üzerinden kayıt olan kadınlar, diğer tüm işletmelerle bağlantı kurabiliyor. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 20 ülkede ofisi olan WEConnect International’ın 350’yi aşkın kadın sahipliğinde şirket üyesi bulunuyor. WEConnect International, global kurumların toplamda yıllık yaklaşık 3 trilyon dolardan fazla “satın alma” bütçesinin bir bölümünü ağında bulunan 15 binden fazla kadın sahipliğindeki işletmelere yönlendirilmesine destek olmayı hedefliyor.

ARABA SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir