Anadolu Isuzu, otomotiv medyası ile Çayırova’daki üretim tesislerinde buluştu

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, Gebze Çayırova’daki üretim tesislerinde otomotiv sektör medyasına yönelik özel bir fabrika gezisi etkinliği düzenledi. Medya mensupları Anadolu Isuzu’nun üretim tesislerinde hayata geçirdiği Akıllı Fabrika uygulamasının yanı sıra “Terzi Usulü İmalat” modeli ile Ar-Ge Merkezi ve Teknoloji Merkezi’nin faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.
Türkiye’nin önemli  ticari araç üreticilerinden Anadolu Isuzu, otomotiv sektör medyasına yönelik özel bir fabrika gezisi etkinliği ile bir araya geldi. Anadolu Isuzu’nun Gebze Çayırova’daki modern üretim tesislerinde düzenlenen basın buluşmasında, medya mensupları Anadolu Isuzu’nun modern üretim tesislerinde hayata geçirdiği Akıllı Fabrika uygulamasının yanı sıra, “Terzi Usulu İmalat” modeli ile Ar-Ge ve Teknoloji merkezini ziyaret etti.
Etkinlikte bir konuşma yapan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, uzun bir aradan sonra yeniden fiziksel etkinliklerde bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Arıkan konuşmasında şunları söyledi:
“Çayırova’daki fabrikamız sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en modern ticari araç üretim tesislerinden biri konumunda. Bu etkinliği fabrikamızda düzenlemek bizim için çok anlamlı ve önemli. Her geçen yıl daha da güçlenen Türk otomotiv endüstrisinin en önemli üretim ve Ar-Ge merkezlerinden biri olan tesislerimizde yaptığımız üretimle ülkemizin ihracatına, ekonomisine, gelişimine çok yönlü katkılar sağlıyoruz. Bu tesislerde ‘terzi usulü imalat’ modeli ile ürettiğimiz araçlarımızın dünyanın 45 ülkesinde yüzlerce şehirde etkin bir şekilde hizmet veriyor olmasından büyük bir gurur duyuyoruz. Üretimde yerlilik oranlarını her geçen yıl daha da artırıyoruz. Üretim kalitesine ve teknoloji altyapısına yönelik güçlü, istikrarlı ve kararlı yatırımlarımızı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kesintisiz olarak sürdüreceğiz.”
Anadolu Isuzu, 2021 yılındaki yüksek performansıyla büyümesini sürdürdü
Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, 2021’i yüksek teslimat rakamlarıyla tamamladı. 2021 yılı Anadolu Isuzu için şirketin 30 yıla uzanan ihracat tarihindeki en yüksek ihracat seviyelerini yakaladığı bir yıl oldu. Aynı zamanda iç pazarda da başta orta sınıf kamyon segmenti olmak üzere önemli büyümeler gerçekleştirdi. Anadolu Isuzu’nun 2020 sonunda piyasaya sunduğu yeni D-Max pick up da büyük bir beğeni topladı.

Pandemi etkisi altında geçen son iki yılda üretimini kesintisiz olarak sürdüren Anadolu Isuzu bu dönemde üretim ve satış rakamlarını da artırmayı da başardı.
Otobüs ve midibüs ihracatındaki genel düşüş trendine rağmen pandemi koşullarında pazar payını artırarak güçlü bir büyüme ivmesi yakaladı.

Anadolu Isuzu ihracat faaliyetleri kapsamında halihazırda 35 distribütör üzerinden dünyanın 46 ülkesine satış yapıyor. Anadolu Isuzu, yurtdışı pazarların ihtiyaçlarını yakından takip ediyor ve bu doğrultuda üretimini gerçekleştirdiği araçlarla birçok uluslararası ihalede başarılı sonuçlar elde ediyor.
Anadolu Isuzu 2021 sonu itibarı ile Türkiye’nin ticari araçlar ihracatının midibüs ve otobüs segmenti içindeki payını artırarak bugüne kadarki ihracat geçmişindeki en yüksek seviyeye ulaştı. Anadolu Isuzu, midibüs ihracatında ise artık geleneksel hale gelen “İhracat Şampiyonluğu”nu 18. kez elde etti.

Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezi
Anadolu Isuzu otomotiv endüstrisini dönüştüren ve çığır açan yıkıcı teknolojileri yakından izlemekle kalmıyor, aynı zamanda bu dönüşümün parçası olan çözümler geliştiriyor. Anadolu Isuzu, gücünün en önemli kaynaklarından biri olan ve 100’den fazla uzmanın görev yaptığı Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezinde elektrikli, bağlantılı ve otonom araçlarla ilgili geliştirme çalışmaları sürdürüyor.

Güçlü bir Ar-Ge birikimine sahip olan Anadolu Isuzu’nun, bu alandaki gündeminin en önemli başlıklarından birini elektrifikasyon oluşturuyor. Şirket bu doğrultuda yoğun çabalar sürdürüyor. Dünya standartlarında, yenilikçi teknolojilere sahip çevre dostu NovoCITI VOLT tam elektrikli otobüsünün ilk teslimatını 2021 yılı içerisinde Fransa’ya gerçekleştiren Anadolu Isuzu, gerek yurtdışı gerek yurt içi pazarlara yönelik tam elektrikli araç modellerinin sayısını artırmak konusunda istekli ve bu doğrultudaki yatırım planlarına devam ediyor.

Anadolu Isuzu, otonom araçlar ile ilgili Ar-Ge çalışmalarını da yoğun bir şekilde sürdürüyor. Akıllı ve bağlantılı araçlar açısından Veri Analizi ve Büyük Veri kavramları otomotiv sektörü için önemini her geçen gün artırırken Anadolu Isuzu bu kapsamda EUREKA ve H2020 projelerini yakından takip ediyor, otonom seviyelerinde level 3, level 4 ve üzeri çalışmalara devam ediyor.

Anadolu Isuzu alternatif yakıtlı araçlarda bu yıl kentlerin ve belediyelerin sıfır emisyon, düşük gürültü ve modernite gibi öncelikli hale gelen taleplerine başarıyla yanıt veren yeni modellerini piyasaya sunmayı planlıyor.
ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir