Opel’e, Uluslararası Kahve Günü’nde Türk Kahvesi Eşlik Etti

Opel, bir tür kahve çekirdeğinden esinlenerek isimlendirdiği Mokka modeline eşlik eden Türk Kahvesi fotoğraflarıyla, 1 Ekim Uluslararası Kahve Günükutlamasını global medya sitesinden tüm dünyaya duyurdu. Sudan sonra dünyanın en popüler içeceği olan kahvenin, uluslararası kutlamasında, Opel Mokka’ya bakır cezve ve Türk lokumu ile servis edilen Türk Kahvesi eşlik etti. İddialı tasarımı, elektrikli veya benzinli motorlar arasındaki seçim özgürlüğü ve yenilikçi teknolojileriyle Opel Mokka, tıpkı kahve gibi dünyanın dört bir yanında kullanıcıların gözdesi konumunda.

Opel, 1 Ekim Uluslararası Kahve Günü’nü, başarılı B-SUV modeli Mokka’ya eşlik eden Türk Kahvesi fotoğraflarıyla global medya sitesinden kutladı. İnternette yapılan hızlı bir arama ile, kahvenin sudan sonra dünyanın en popüler ikinci içeceği olduğu ortaya çıkıyor. Elbette aromatik içeceğin uzun yıllara dayanan popülaritesi artarak devam ediyor. Opel ise, ödüllü Opel Mokka ile bu günü kutlamak için kahveseverleremuhteşem bir yol arkadaşı sunuyor. Opel SUV ailesinin B segmentindeki üyesi; şu an kuzeyde Norveçten, güneyde Güney Afrikaya, doğuda Yeni Zelandadan, batıda Kolombiyaya kadar ve elbette Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 50den fazla ülkede başarılı satış rakamlarına ulaşıyor. Opelin şık B-SUV modeli, emisyonsuz, yumuşak ve akıcı bir sürüş sunan elektrikli veya yüksek verimlilik seviyesine sahip benzinli motorlarla satışa sunuluyor. Bu da müşterilerin, tıpkı en sevdiği kahveyi seçtikleri gibi tercih etmeleri anlamına geliyor.

Ödüllü Mokka’nın elektriklisi de bulunuyor
Opel Mokka, 2021’deki lansmanından bu yana dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Duyguları harekete geçirmek üzere tasarlanan Opel Mokka, markanın yeni yüzü Opel Vizoru kullanan ilk otomobil oldu. Aynı zamanda Pure Panele ve tamamen dijital kokpite sahip ilk Opel de kendisi oldu. Almanyada 2021 yılında ünlü Altın Direksiyonödülünü kazanan elektrikli Opel Mokka Elektrik, cesur ve yalın tasarımına ek olarak performansıyla da göz dolduruyor. 100 kW/136 HP güç ve 260 Nm torka sahip elektromotoruyla performanslı ve sessiz bir sürüş sağlıyor. 50 kWh batarya ile WLTP normuna göre tek şarjla 327kilometreye kadar emisyonsuz sürüşü mümkün kılıyor. Maksimum hızı ise 150 km/s ile elektronik olarak sınırlandırılmış durumda.

Mokka Elektrik kullanıcıları, Eco, Normal ve Sport olmak üzere üç sürüş modu arasında seçim yapabiliyor. Eco modunda elektrikli SUV, menzil açısından en verimli sürüşü sunuyor. Ayrıca Mokka Elektrik, ileri teknoloji ürünü rejeneratif fren sistemi sayesinde yavaşlarken veya fren yaparken de enerjiyi geri kazanabiliyor. Bu gibi durumlarda elektromotor bataryayı şarj etmek üzere bir jeneratör görevi görüyor. Şanzımanın B modunda fren enerjisi geri-kazanım ve fren yoğunluğu artıyor. Ayrıca hızlı şarj özelliği ile batarya, 100 kW DC şarj istasyonunda yaklaşık 30 dakika içinde yüzde 80’e kadar şarj olabiliyor.

Turbo benzinli motorda 8 kademeli otomatik şanzıman standart

Yüksek çekiş gücüne sahip ama bir o kadar da tutumlu benzinli motor, 130 HPcüne sahip. Her bir güç üretim seçeneği, bünyesinde barındırdığı ileri teknolojiyle yüksek verimlilik seviyesi sunuyor, sürtünme ve kayıpları en azamiye indiriyor. Benzinli motordaki turbo besleme, alt devirlerde yüksek tork üretiyor ve hızlanma gereksinimlerine anında cevap veriyor. 1.2 litrelik motor, vites değiştirme kulakçıklarına sahip, yumuşak vites değiştiren, 8 kademeli otomatik şanzımanla donatılıyor.

B-SUV’da üst düzey donanım

Mokka aynı zamanda Opelin üst segmentlerindeki yenilikçi teknolojileri, geniş bir hedef kitleye ulaştırma yönündeki geleneğine sadık kalıyor. Gelişmiş Hız Sabitleme (ACC) ve Aktif Şerit Konumlandırmayı içeren Aktif Sürüş Yardımcısı gibi ileri teknolojiler bunlardan bazıları. Ayrıca aydınlatma sistemi de 14 hücreli, uyarlanabilir ve dolayısıyla parlamayan Intelli-Lux LED® matrix far ile ileri teknolojiyi kullanıma sunuyor. Bunun dışında tüm versiyonlar standart olarak elektrikli park frenine ek olarak Trafik İşareti Tanımlama sistemiyle donatılıyor. 180 derece açılı Geri Görüş Kamerası, Otomatik Park Yardımcısı ve Yan Kör Nokta Uyarısı da sunuluyor.

ARABA SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir