Ds Automobiles’den Révélations Bienali Çıkarması

Paris, Champs de Mars’da yer alan Grand Palais Éphémère, RÉVÉLATIONS bienaline ev sahipliği yaptı. İlk olarak 2013’te başlayan bu etkinlik, profesyonel sanatçıların hedef kitleleriyle buluşması ve yeni fikirlerini tanıtmasına imkân sağlamasıyla öne çıkıyor. DS Automobiles ise bu sene düzenlenen etkinlikte DS AERO SPORT LOUNGE konseptini ve DS x METIERS D’ART tasarım yarışmasının sonuçlarını sergileyerek dikkatleri üstüne topladı.

2013 yılında başlayan ve her iki yılda bir gerçekleştirilen Révélations bienali, Paris, Champs’de Mars’da yer alan Grand Palaris Éphémère’de gerçekleştirildi. Révélations bienali, 281 Fransız sanatçıyı temsil eden ticaret birliği Ateliers d’Art de France tarafından tasarlanan ve kurulan, sektörün ana ticari etkinlikleri arasında yer alıyor. Canlı açık oturumların yapıldığı bir etkinlik olan Révélations, yaratıcılık pazarının profesyonellerini daha önce hiç sergilenmeyen eserler ve olağanüstü deneyim ile dolu bir ortamda amatör sanat ve zanaat severlerle bir araya getiriyor. Révélations bienali, mükemmel, avangart ve çok yönlü olmak gibi değerleri destekleyerek göz alıcı Grand Palais Éphémère’de benzersiz organizasyonlarla geleceğin trendlerini ortaya çıkarttı.

“En güzel konsept otomobil” sergilendi

DS Automobiles, etkinlikte 2019 yılından bu yana ilk kez yer alan bir otomotiv markası olarak DS AERO SPORT LOUNGE konseptindeki otomobilini sergiledi. Festival Automobile International tarafından en güzel konsept otomobil ödülüne layık görülen DS AERO SPORT LOUNGE, Fransız deneyimiyle otomobile yeni bir yaklaşım getiriyor. Bu konsept, avangart ve cazibeli olmanın bir yolu olarak aerodinamik etkinlik değerini artırmak için tasarlanan yeni bir gövde formu ortaya koyuyor. Büyük tekerler ve oymalı silüet ile yansıttığı görkemli duruşun yanında DS AERO SPORT LOUNGE, hem kaliteli hem de uzun ömürlü saten pamuk, kakma hasır ve ipek gibi sürdürülebilir malzemelerden üretilen son moda bir iç mekân sunuyor. Ekranların gösterge panelinden kaldırılmasıyla bilgilerin yansıtılması için son derece geniş bir yüzey elde edilmiş. Sürücü arayüzü, el/kol/baş hareketlerinin ultrasonik sensörlerle görüntüleme yoluyla algılanması ilekontrol ediyor. Formula E şampiyonasının kazananı olan bu elektrik teknolojisi, 650 kilometrelik yüksek menzilde 500 kW (680 beygir gücü) güç sağlıyor. DS Automobiles tarafından tasarlanan her konseptte olduğu gibi yolda kullanılabilen DS AERO SPORT LOUNGE, gerçek yol testlerine başladı.

Fransız lüks uzmanlığının vücut bulmuş hâli

DS Automobiles, DS x METIERS D’ART yarışmasının adaylarına ait eserleri de sergiledi. Geçtiğimiz yıl başlayan bu projede, onlarda profesyonel sanatçı benzersiz bir DS 9 için yeni materyaller, yeni çözümler ve DS Automobiles genelinde yaratıcılığı güçlendirmeye çalışıyorlar. Fransız lüks uzmanlığının vücut bulmuş hâli olma hedefiyle kuruluşundan bu yana en iyi Fransız sanatçıları ve zanaatkârları ile kendi tasarımları arasında köprü kurmaya devam eden DS Automobiles; deri ile çalışmanın ve moda tasarımından ilham almasının yanı sıra,  ve tüy veya kakma hasır gibi beklenmedik malzemeleri kullanarak seri üretim modelleri ve konsept otomobillerine benzersiz deneyim katıyor.

DS Automobiles tasarım ekipleri, uzmanlıklarını ve amaçlarını göstermek adına bir veya iki örnek çıkarmaları için on aday seçti ve bunlara eşlik etti. Çalışmaya katılanlar şöyle idi: Anne Leroux – Maison Pavane, Anne Lopez – Genel kreatif, Studio Laura Leblanc – Tekstil tasarımı, Studio Martin Berger – Movement-Light-Emotions, Charlotte Kaufmann – Tekstil tasarımı, Dimitri Hlinka ve Nicolas Pinon, Jean-Baptiste Saint-Criq – Cercus kakma sanatı, Line ve Raphaël – Print me a sheep, Paulina Okurowska – Çağdaş mozaikler ve Stéphanie Lacoste – Curiosity textile.

DS x METIERS D’ART’ın jurisini oluşturan, Fédération de la Haute Couture et de la Mode İcra Kurulu Başkanı Pascal Morand, hasır kakma Yüksek Lisans Derecesine sahip Lison de Caunes, Maison Lesage Sanat Direktörü ve korse ustası Hubert Barrère, dolap ustası ve Atelier Farouche Paris tasarımcısı Anna Le Corno, DS Automobiles CEO’su Béatrice Foucher, DS Automobiles Tasarım Direktörü Thierry Metroz ve DS Automobiles döşeme stüdyosu Başkanı Jean-Philippe Vanhulle; DS x METIERS D’ART’ın ilk kazananı olarak Anne Lopez’i seçti. Yakında ikincisi gerçekleştirilecek DS x METIERS D’ART yarışması ile ilgili daha fazla bilgiye https://www.revelations-grandpalais.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

ARABA SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir