Doğuş Otomotiv çalışan fikirleri ile 40 milyon TL’lik tasarruf sağladı

Doğuş Otomotiv ve Doğuş Oto çalışanlarının, yenilikçi fikirleri ve süreç iyileştirme projelerinin ödüllendirildiği “Fikirlerin Doğuş Günü Mezuniyet Töreni” gerçekleştirildi.

Çalışanların her sene artan katılımı ile yılda 2 bin fikir ve 100’ün üzerinde süreç iyileştirme projesi hayata geçirildi. Doğuş Otomotiv ve Doğuş Oto, 2022 yılında çalışanlardan gelen yaratıcı fikir ve süreç iyileştirme projeleri sayesinde toplam 40 milyon TL’lik bir getiri elde etti.

“Kolayı varsa, işini zorlaştırma!” sloganıyla 2015 yılında hayata geçirilen Fikirlerin Doğuş Günü Mezuniyet Töreni’ bu yıl uzun bir ardan sonra yüz yüze gerçekleştirildi. Doğuş Otomotiv ve Doğuş Oto çalışanlarının fikir ve süreç iyileştirme projelerini paylaşma fırsatı elde ettikleri organizasyonda, ödüle layık görülen en iyi fikir ve projelerin sahibi 122 çalışan ödüllerini üst yönetimden aldı. Aynı zamanda Yalın Liderlik Eğitim Programını başarı ile tamamlayan 24 Yalın Lider de sertifikalarını törenle aldılar.

Doğuş Otomotiv ve Doğuş Oto’da Fikir Platformu altyapısı ile çalışanların her sene artan katılımıyla yılda yüzlerce fikir ve proje paylaşılıyor. Bu fikir ve projelerin hayata geçirilmesi ile verimlilik, kalite, maliyet tasarrufu, gelir kazancı, müşteri memnuniyeti, çalışan memnuniyeti ve kurumsal sürdürülebilirlik boyutlarında çıktılar elde ediliyor. 2022 yılında ise çalışanların özverili çalışmaları ve yaratıcı fikirleri sayesinde toplam 40 milyon TL’lik bir getiri sağlandı.

ARABA SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir