Aracınız İçin Büyük Güvence; Marka Kasko

2006 yılından itibaren 40 yılı aşkın sektörel deneyim ile, Türkiye’nin en çok satan  markası Renault ve müşteri tercihlerinde önemli yeri olan Dacia markasının bayiliğini yapan Koçaslanlar Motorlu Araçlar’ın Sigorta Danışmanı Ufuk Doğruyol, Marka Kasko’nun Zorunlu Trafik Sigortası ve Kasko ile farklarından, teminatlarından ve avantajlarından bahsetti.

Koçaslanlar Holding grup şirketlerinden olan Koçaslanlar Motorlu Araçlar, satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Bursa İnegöl’de hizmet veriyor. Renault ve Dacia markalarının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Koçaslanlar Motorlu araçlar, ayrıca 2. El satışı, 21 adet acenta markası ile sigorta ve kasko satışı ve satılan araçlara aksesuar ve lastik satışı hizmetleri vermektedir.

Zorunlu Trafik Sigortası ve Kasko’nun farklarından bahseden Koçaslanlar Motorlu Araçlar Sigorta Danışmanı Ufuk Doğruyol, “Zorunlu Trafik Sigortası, adından da anlaşılacağı üzere her araç sahibinin aracına yaptırması gereken bir sigorta türü. Karayolları Trafik Kanunu gereğince Zorunlu Trafik Sigortası olmayan bir araç, trafiğe çıkamaz. Bu söylem, trafikteki her aracın kaskosu olduğu anlamını taşımaz. Kasko ise Zorunlu Trafik Sigortası’nın kapsamadığı pek çok teminatı sunan ve isteğe göre yapılan bir poliçe türüdür. Kasko; trafik sigortası gibi sadece karşı taraf hasarlarını değil, araçla ilgili her türlü hasarı karşılamakta, kaza sonucu maddi açıdan oluşabilecek büyük hasarların önüne geçilebilmektedir. Kasko sigortasında yer alan İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) teminatı ile kaza sonucu karşı tarafa verilen zararları da kasko sigortanız ile ödeyebilirsiniz. Trafik sigortası karşı tarafa verilen hasarları karşılasa da belirli limitlerle sınırlıdır. Günümüzde de kaza sonucu hasar masraflarının çok yüksek çıktığınızı düşünürsek trafik sigortası karşı tarafın zararını karşılamada yetersiz kalabilir.” dedi.

MARKA KASKO, ELİNİZİ CEBİNİZE ATTIRMIYOR

Kasko ile Marka Kaskonun farkları ve Marka Kasko’nun sağladığı faydaları hakkında konuşan Doğruyol, “Koçaslanlar Motorlu Araçlar olarak müşterilerimize sunmuş olduğumuz Marka Kasko, Renault ve Dacia aracınıza özel olarak yetkili servislerimizin tümümün geçerli olduğu ve orijinal yedek parça garantisinin olduğu kasko türüdür. Daha yüksek oranlarda teminat tutarı olmakta, onarım gibi durumlar daha hızlı yapılabilmektedir. Tüm hasarlar yetkili servis orijinal yedek parça garantisi ile Renault-Dacia standartları çerçevesinde onarılır/değiştirilmektedir. 1 yaşına kadar olan araçların pert olması durumunda “0” km araç bedeli ödenmektedir. 1 yıl sonraki yenilemede avantajlı hasarsızlık koruma teminatı sağlamaktadır. Cam hasarı yılda 1 kere hasarsızlık indirimi bozulmadan Renault Dacia yetkili servislerinde değiştirilir ve Mini Onarım hizmeti de yetkili servisimizde verilir. Kısacası elinizi cebinize attırmayan kasko olarak bilinmektedir. Hızlı onay alınabildiği gibi mini hasarların da onarımı kolaylıkla yapılabilmektedir.” diye konuştu.

ARABA SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir