Alfa Romeo Tonale’ye 2024 ‘Yılın Yeşil SUV’u’ Ödülü

Alfa Romeo’nun Plug-In Hibrit teknolojisi ve standart Q4 dört tekerlekten çekiş sistemiyle sunulan; maksimum çekiş ve güvenlik sağlamak üzere özel olarak tasarlanmış ilk C-SUV’u Tonale, Amerikalı Green Car Journal dergisi tarafından ödüle layık görüldü.

1992’den bu yana otomobiller, enerji ve çevre ilişkisi ekseninde yayın yapan Amerikalı Green Car Journal dergisi editörleri tarafından, Alfa Romeo Tonale’nin dört tekerlekten çekişli, şarj edilebilir Hibrit (Plug-in Hybrid Q4) versiyonu, 2024 ‘Yılın Yeşil SUV’u™’ si seçildi. Dergi tarafından yapılan analizde; Tonale’nin İtalyan tarzı, sürüş dinamikleri, işlevselliği, gelişmiş teknolojisi ve iç mekânından övgüyle bahsedildi.

Green Car Journal ve GreenCarJournal.com web sitesieditörü ve yayıncısı Ron Cogan, ödüle dair; “Alfa Romeo Tonale, elektrikli bir otomobili kullanmanın heyecan verici ve sportif bir yolu olduğunu gösteriyor. İlk 80 km boyunca sıfır emisyonlu, şık ve ikonik bir İtalyan elektrikli otomobilini kullanıyorsunuz. Daha fazlasına ihtiyaç duyuyorsanız, Plug-In Hybrid Q4 güç ünitesinin sağladığı 600 km ilave sürüş menzili sayesinde şarj endişesi olmadan, tatmin edici bir yolculuk sunuyor” yorumunu yaptı.

ARABA SEKTÖRÜ 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir